گروه فناوری اطلاعات آوین

  • زمان : ۱۳۹۷/۶/۷،‏ ۱۱:۵۲
  • نمایش : ۲٬۵۵۷ دفعه
  • موضوع : Default
روز چهارشنبه 25 بهمن 96، سامانه درخواست تاکسی کابین با مجوز رسمی از سازمان تاکسیرانی در مجتمع فرهنگی بانک ملت رونمایی شد. این مراسم با حضور مدیرعامل و نمایندگان سازمان تاکسیرانی، نمایندگان شورای شهر و اعضای هیئت‌مدیره بانک ملت برگزار شد.

کابین، سامانه ارائه سرویس حمل‌ونقل آنلاین است که از ناوگان تاکسیرانی و خودروهای دارای مجوز تشکیل شده است. این سامانه با پشتوانه دانش متخصصان ایرانی و همچنین با پشتیبانی و سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگان بانک ملت، راه‌اندازی شده است.

 

دکتر شهرام سخنور، مدیرعامل شرکت آتیه ویستانگر (آوین)، در این مراسم اظهار داشت: «کابین با مجوز رسمی سازمان تاکسیرانی فعالیت خود را آغاز کرده است. برای ما امنیت و حریم خصوصی مسافران و تاکسیران بسیار اهمیت دارد و به‌همین منظور کابین برای نخستین‌بار در ایران راهکاری مبتنی بر عدم‌دسترسی رانندگان و مسافران به شماره شخصی یکدیگر ارائه‌ کرده است. به این ترتیب مسافر و راننده بدون اطلاع از شماره تلفن یکدیگر سفری امن و مطمئن را تجربه می‌کنند.» وی در ادامه افزود: «کابین در مرحله اول، ناوگان تاکسیرانی و سپس خودروهای دارای مجوز را تحت‌پوشش قرار می‌دهد و در حال حاضر نیز ۳۰۰۰ تاکسیران را برای فعالیت در کابین آموزش داده‌ایم. کابین در آینده سرویس‌های خوبی ارائه خواهد داد و از آنجایی که زیر نظر بانک ملت فعالیت داریم، در نظر داریم در آینده‌ای نه چندان دور از تاکسی‌های برقی نیز در کابین استفاده کنیم، به همین منظور ارائه خودرو‌های قسطی به تاکسیران‌ها از دیگر برنامه‌های ما است.»

 

علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی، در حاشیه رونمایی از کابین گفت: «سازمان تاکسیرانی برای ورود سرویس‌های تاکسی اینترنتی باز است و ما از شرکت‌های جدید استقبال می کنیم. تنها مسئله مهمی که باید از سوی این شرکت‌ها رعایت شود، برخورداری از حداقل‌هایی از لحاظ سطح آلایندگی و آثار زیست‌محیطی و ترافیکی، امنیت مسافران و تایید صلاحیت رانندگان تاکسی فعال در این ناوگان طبق ضوابط سازمان تاکسیرانی است.»

قنادان در ادامه افزود: «با توجه به تعداد تاکسی‌ها، حجم ترددها و ظرفیتی که در شهر وجود دارد به نظر می‌رسد درحال حاضر ظرفیت حضور اپلیکیشن‌های درخواست تاکسی مخصوصاً در زمینه ارائه سرویس‌های لوکس و باکیفیت و خدماتی مانند خدمات هم‌پیمایی در بازار رقابتی وجود دارد.»

قنادان با اشاره به بحث مسافربرهای شخصی و اینترنتی گفت: «درباره مسافربرهای اینترنتی، می‌توان دو موضوع را در نظر گرفت. موضوع اول راحتی بیشتر این مسافربرها و موضوع دوم کاهش قیمت آنها نسبت به تاکسی‌های خطی و آژانس‌ها است. وقتی یک سرویس تاکسیرانی امن‌تر و بهتر شروع به کار می‌کند باید روی آن تمرکز کرد و ما از این موضوع استقبال می‌کنیم. جهت‌گیری سازمان تاکسیرانی نیز استفاده از تکنولوژی و راحتی متعاقب آن است.»

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی